متفرقه

متفرقه

چرا گربه ها ماساژ می دهند؟

شما هم احتمالاً گربه خود را در حال ماساژ دادن (ورز دادن) دیده اید که به طور ریتمیک پنجه های خود را به یک شیء نرم، که می تواند پتو یا حتی خود شما باشد، فشار می دهد. این کار مانند ورز دادن خمیر است. :)

گرچه همه گربه ها اینکار را انجام نمی دهند، اما این یک رفتار معمول برای گربه های جوان و بالغ است. بعضی از گربه ها وقتی مورد نوازش قرار می گیرند با حسی از رضایت خرخر می کنند و ماساژ می دهند، اما به نظر می رسد که آنها نیز این کار را بدون دلیل مشخص انجام می دهند. گربه ها حتی تکنیک های خاص خود را دارند - بعضی از آنها هنگام ورز دادن هرگز از پنجه خود استفاده نمی کنند و برخی دیگر از هر پنج پنجه استفاده می کنند.

چند ایده متفاوت در رابطه با دلیل ماساژ دادن گربه ها وجود دارد. در اینجا برخی از نظریه های مشهورتر در این باره اشاره شده است.

چرا گربه ها پتو و اشیا نرم دیگر را ورز می دهند:

گربه ها هنگام شیرخوردن از مادرشان شروع به ورز دادن می کنند. یک بچه گربه شیرخوار برای کمک به تحریک تولید شیر مادر به طور غریزی پستان های مادرش را ماساژ می دهد. اما چرا آنها همچنان بعد از سن شیرخوارگی به این کار ادامه می دهند؟

ممکن است گربه خود را در حال ورز دادن پتو، عروسک یا سایر اشیای نرم مشاهده کنید. گرچه ورز دادن یک سطح نرم باعث تولید شیر نمی شود، اما گربه های بزرگسال این حرکت ورز دادن را با حس آرامش شیر خوردن مرتبط می کنند.

چرا گربه ها صاحبان خود را ورز می دهند

اگر گربه شما در حالی که او را نوازش می کنید، شما را نیز ماساژ می دهد، در واقع حس محبت را برمی گرداند و به شما می گوید که شما را دوست دارد!

متأسفانه، این می تواند کاملاً دردناک باشد، زیرا هرچه او خوشحالتر باشد، با ناخن های تیز خود سخت تر ماساژ می دهد. گربه خود را هرگز به خاطر این رفتار تنبیه نکنید - او متوجه نمی شود که این کار باعث صدمه به شما می شود.

سعی کنید یک مانع ضخیم و نرم بین گربه و خود قرار دهید. برای اطمینان بهتر از راحتی شما و گربه خود، عادت کنید که ناخن های گربه خود را با ناخن گیر کوتاه کنید، یا از محافظ ناخن استفاده کنید تا ناخن های گربه را بپوشانید.

ورز دادن برای کشش عضلات آنها

گربه ها استاد یوگا هستند و دوست دارند همه گرفتگی های باقی مانده را از بدن خود خارج کنند. ورز دادن پنجه هایشان یکی از روشهای زیادی است که گربه ها تا چرت بعدی خود نرمش می کنند.

ورز دادن به عنوان علامت گذاری آنچه که متعلق به آنهاست

گربه ها موجوداتی قلمروطلب هستند و یکی از راه های محافظت از قلمروشان آغشته کردن وسایلشان به بوی خود است. آنها با ورز دادن پنجه های خود بر روی سطح چیزی (بله، از جمله خود شما)، غده های معطر موجود در بالشتک های پنجه نرم خود را فعال می کنند و در نتیجه آن را به عنوان چیزی به متعلق به خود علامت گذاری می کنند.

ورز دادن برای جفت یابی

گربه های ماده دلیل دیگری برای ورز دادن دارند. آنها ممکن است در حالی که به پهلو خوابیده اند، خر خر کنند، بدن خود را کش داده و پنجه های خود را با حالت ورز دادن در هوا حرکت دهند تا به گربه های نر بگویند که می توانند برای جفت گیری احتمالی نزدیک شوند.

با این حال، اگر آنها بلافاصله آماده جفت گیری باشند، اینکار را نمی کنند و در عوض پشت خود را بالا آورده و دم را به یک طرف می برند.

در حالی که اینها برخی از نظریه های مشهورتر در رابطه با دلیل ورز دادن در گربه ها است، اما مطمئناً همه دلایل ممکن را ارائه نمی دهد.

خواه گربه شما برای نشان دادن محبت به شما یا ادعای مالکیت این کار را انجام دهد، ورز دادن یک رفتار طبیعی، غریزی و معمول در گربه ها است.فرم نظردهی

0/2000