آموزش و تربیت

آموزش و تربیت

5 نکته برای جلوگیری از فرار گربه‌ها از درب خانه

همه ما می‌دانیم که گربه‌هایی که منحصراً در داخل خانه نگهداری می‌شوند نسبت به گربه‌هایی که در بیرون زندگی می‌کنند عمر طولانی‌تر و سالم‌تری دارند. در واقع، گربه‌های داخل خانه به طور متوسط ​​3 برابر بیشتر از گربه‌های بیرون عمر می‌کنند! در خارج از منزل خطرات بی‌پایانی وجود دارد: اتومبیل‌ها، شکارچیان، سایر گربه‌های حامل بیماری، مواد شیمیایی سمی و ... .

مطالعه بیشتر: چرا نباید گربه خانگی خود را در پارک و خیابان رها کنیم

تنها راه مطمئن برای محافظت از گربه در برابر خطرات خارج از منزل‌ این است که او را در خانه نگه دارید. و اگر گربه‌ای دارید که دوست دارد از هر فرصتی که به دست می‌آورد، فرار کند،‌ این می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در‌ اینجا چند نکته و ‌ترفند ارائه شده است که یک بار برای همیشه گربه فراری را از‌ این کار باز دارید.

1. گربه خود را عقیم کنید

اگر گربه شما اصرار دارد که در فضای باز کاوش کند، اولین قدم شما برای متوقف کردن‌این رفتار عقیم کردن گربه است. گربه‌های عقیم نشده تنها یک فکر در ذهن خود دارند: جفت‌گیری و تولید مثل. گربه‌هایی که عقیم نشده‌اند، تمایل دارند از خانه در جستجوی جفت دور شوند.

عقیم کردن حیوان خانگی شما می‌تواند تمایل به ‌ترک خانه را به طور کامل از بین ببرد! علاوه بر‌این، عقیم کردن گربه فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد و حتی اگر گربه شما از خانه خارج شود، لازم نیست نگران باشید که گربه شما در مشکل ازدیاد جمعیت گربه‌ها نقشی‌ایفا می‌کند یا‌اینکه اگر ماده است در خانه زایمان کند و 3 تا 5 بچه گربه به اعضای خانواده شما اضافه کند.

مطالعه بیشتر: چرا باید گربه خود را عقیم کنیم

2. اگر نزدیک در خانه هستید به گربه خود جایزه و تشویقی ندهید

برای آموزش مجدد گربه‌هایی که در فرار از در خانه بسیار سرسخت هستند، اولین قدم شما باید‌ این باشد که وقتی نزدیک در هستید دیگر به گربه خود توجه نکنید. به عنوان سرپرست گربه، برای ما عادی است که به محض‌ اینکه وارد خانه می‌شویم با گربه خود سلام و احوالپرسی کنیم. هنگامی‌که در را باز می‌کنید، در مقابل تمایل به توجه به گربه خود مقاومت کنید. در عوض، نقطه‌ای را در انتهای اتاق پیدا کنید و گربه خود را تشویق کنید که به آنجا برود. سپس با ستایش، نوازش و خوراکی‌های خوشمزه به او پاداش دهید. همین کار را هنگام خروج انجام دهید، تا گربه شما آموزش ببیند که به جای نزدیک شدن به در، به نقطه مقابل در برود.

3. از عواملی برای حواس پرتی گربه استفاده کنید

پازل‌های تشویقی گزینه‌ای فوق العاده برای منحرف کردن حواس گربه شما در زمان باز کردن در است. آنها به ویژه برای گربه‌هایی که به تشویقی و غذا علاقه دارند خوب عمل می‌کنند. برخی از آنها بصورت یک توپ هستند که می‌توانید در آن مقداری غذای خشک یا خوراکی‌های دیگری قرار دهید که وقتی توپ توسط گربه روی زمین می‌غلتد ‌این خوراکی‌ها به بیرون بریزند.

فقط یکی از‌ این اسباب بازی‌ها را برای گربه خود پرت کنید و در حالی که او مشغول یافتن نحوه دریافت غذا است، می‌توانید به راحتی از در خارج شوید!

4. بازدارنده‌ها

اگر گربه شما تحت تأثیر روش‌های دیگر قرار نمی‌گیرد، وقت آن است که عوامل بازدارنده را امتحان کنید. در حالی که برخی از عوامل بازدارنده، مانند بطری‌های آبپاش ممکن است همیشه بهترین روش برای آموزش یک گربه نباشند، اما در هر صورت شما قصد محافظت از او را نسبت به یک خطر بالقوه دارید.

مشکل بطری‌های آبپاش ‌این است که شما باید هر بار که گربه شما نزدیک در است از آنها استفاده کنید (و ‌این همیشه ممکن نیست!) و از طرفی گربه، شما را با بطری آبپاش مرتبط می‌کند نه درب. راه حل بهتر، یک بازدارنده اسپری خودکار، مانند Ssscat تولید PetSafe است. ‌این یک نوع اسپری هوای اتوماتیک است که با حرکت، فعال می شود و هر بار که گربه شما به فاصله 3 فوتی در خانه می‌رود، هوای سریعی را خارج می‌کند.

5. به گربه خود آنچه که می‌خواهد را بدهید! آموزش پیاده‌روی با قلاده و افسار به گربه

اگر گربه شما اصرار دارد که به بیرون برود، چرا آنچه را که می‌خواهد به او نمی‌دهید؟ البته منظور ما ‌این نیست که به گربه خود اجازه دهید بدون نظارت از خانه بیرون برود. اما، او ممکن است با گذراندن کمی‌وقت بیرون از منزل در کنار شما راضی شود. برای ‌این کار می‌توانید از کیف‌های مخصوص گربه‌ها یا از قلاده و افسار استفاده کنید. برای استفاده از قلاده حتما باید گربه آموزش داده شود و در مکانی خلوت گربه را به پیاده‌روی ببرید. برای اطلاعات بیشتر مطلب آموزش پیاده‌روی با قلاده برای گربه را مطالعه کنید و هیچ وقت بدون آموزش کافی گربه خود را به یک مکان ناآشنا نبرید. همچنین اگر فضایی مثل حیاط دارید، چرا برای او یک مکان امن و محصور نسازید!

تبلیغات

کوله پشتی حمل و نقل سگ و گربه مدل فضایی

قلاده گربه تائوتائوپتس مدل Harn Rde

باکس حمل و نقل سگ و گربه بیلاودپت کد 5

جذاب کردن فضای داخل خانه می‌تواند تمایل گربه شما را به بیرون رفتن از بین ببرد. اسباب‌بازی‌های زیاد، مکان‌هایی برای بالا رفتن مانند درخت گربه و قفسه هایی که روی دیوار نصب می شوند و مکان هایی برای مخفی شدن تهیه کنید. همچنین می توانید در بیرون از پنجره ای که گربه از آن به تماشا می نشیند، برای پرنده یا سنجاب جایی برای غذا در نظر بگیرید تا این حیوانات به این مکان جذب شوند و گربه شما از پشت پنجره با دیدن آن ها بتواند سرگرم شود.

تبلیغات

اسکرچر گربه مدل درختی نیناپت کد 12O

اسباب بازی گربه مدل تونل سه شاخه

اسباب بازی گربه مدل pleh 1400 مجموعه 3 عددی

منبع

https://catingtonpost.com/escape-artists-5-tips-to-stop-door-dashing-cats/

 فرم نظردهی

0/2000