آموزش و تربیت

آموزش و تربیت

گربه ها را برای چه مدت می توانید در خانه تنها بگذارید

گرچه گربه ها به استقلال خود مشهور هستند، اما اگر برای مدت طولانی نیز تنها بمانند می توانند دچار احساس ناراحتی شوند. بنابراین جای تعجب نیست که صاحبان گربه ها مرتباً به موضوع تنها گذاشتن گربه خود در خانه برای مدت زمان مشخصی حساس هستند.

اکثر گربه ها را می توانید تا زمانی که در محل کار خود هستید برای یک روز در خانه تنها بگذارید. با این حال، مدت زمان طولانی تر یا بیشتر، مانند تعطیلات، می تواند اختلال بیشتری را در برنامه روزانه گربه ایجاد کند. گربه شما نباید برای مدت طولانی تنها بماند.

به طور کلی، دامپزشکان می گویند اشکالی ندارد که گربه خود را تا 24 ساعت تنها بگذارید. تا زمانی که خاک بستر تمیز و آب تازه در دسترس گربه باشد و گربه یک وعده غذایی کامل قبل از رفتن شما بخورد، برای یک روز دچار مشکلی نمی شود. اما بیشتر از این زمان باید حتماً شخصی به طور مرتب به گربه شما سرکشی کند.

سن، وضعیت جسمانی و رژیم غذایی

بچه گربه ها و گربه های سالخورده آسیب پذیر هستند و ممکن است هنگام تنها گذاشتن آنها نیاز به مراقبت های اضافی داشته باشند.

بچه گربه های 3-6 ماهه به طور روزانه، هر 4-6 ساعت یا تقریباً سه بار در روز باید تغذیه شوند. علاوه بر این، بچه گربه ها به طرز وحشتناکی کنجکاو هستند و ممکن است سعی کنند از پرده ها بالا بروند یا چیزی را که نباید هنگام غیاب شما بخورند. می توانید آنها را در یک اتاق امن مستقر کنید، اما همچنین بهتر است کسی در طول روز آنها را بررسی کند.

در مورد گربه های مسن نیز، آنها می توانند نسبت به تغییرات روزمره بسیار حساس باشند. استرس می تواند در یک گربه پیر به بیماری تبدیل شود. علاوه بر این، گربه های مسن ممکن است در طول روز به تغذیه اضافی یا دارو نیاز داشته باشند. به همین دلایل، نباید گربه های سالخورده زیاد تنها بمانند.

بچه گربه های کوچکتر از چهار ماه نباید بیش از چهار ساعت تنها بمانند. گربه های بزرگتر از چهارماه می توانند چهار ساعت بیشتر را نیز تحمل کنند. وقتی گربه ها به شش ماهگی رسیدند، می توانند هشت ساعت را بدون کسی در کنار خود سپری کنند.

مدت زمانی که می توانید یک گربه بالغ را تنها بگذارید به گربه، رژیم غذایی و محیط شما بستگی دارد. گربه هایی که غذای خشک می خورند، ممکن است به مدت 24-48 ساعت تنها بمانند تا زمانی که آب تازه نیز در دسترس باشد. فراتر از این محدوده زمانی، آب ممکن است بیش از حد کثیف شود و خاک بستر غیرقابل استفاده شود.

چرا گربه ها را نباید در تعطیلات در خانه رها کرد؟

به دلایل مختلف مهم است که گربه خود را در تعطیلات تنها نگذارید. دسترسی به آب تازه، غذا و معاشرت تنها تعدادی از این دلایل است.

همراهی - مصاحبت

گربه ها با وجود تمام رفتارهای انفرادی خود موجوداتی اجتماعی هستند که به اندازه هر نوع حیوان خانگی دیگری به محرک و تعامل احتیاج دارند. همراهی، چه با انسان و چه با گربه های دیگر، قسمت مهمی از زندگی هر گربه سالم است. خوشبختانه، ترک گربه در خانه هنگام رفتن به محل کار مشکل ساز نیست. با این حال، تنها گذاشتن گربه در زمان طولانی تر در خانه که گربه شما به حیوان یا شخص دیگری برای تعامل دسترسی نداشته باشد، می تواند منجر به حس تنهایی در گربه شود.

اگر نگران هستید گربه شما حس تنهایی دارد، علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که می توانید به آنها توجه داشته باشید:

  • چسبیدن به شما: اگر گربه شما مرتباً از شما توجه می خواهد یا شما را در اطراف خانه دنبال می کند، این ممکن است نشانه این باشد که او احساس تنهایی می کند.
  • رفتار پرخاشگرانه: رفتارهای تهاجمی که با اخلاق گربه شما سازگاری ندارد ممکن است نشان دهنده تنهایی باشد.
  • مسائل مربوط به خاک بستر: گربه ها ممکن است با ادرار بر روی وسایل شما (یا هر چیزی که رایحه شما را بدهد)، عدم رضایت خود را در تنها ماندن نشان دهند.
  • نظافت بیش از حد: کندن موی بدن یا نظافت بیش از حد نشانه دیگری از عدم رضایت گربه شما است.

برنامه روزانه

گربه ها نیز مانند انسان ها موجوداتی عادت پذیر هستند. به همین دلیل گربه شما کاملاً با فعالیتهایی که به طور مداوم در طول روز اتفاق می افتد سازگار می شود. هنگامی که از خواب بیدار می شوید، زمان وعده های غذایی و زمان بازی از وقایع مهم در ساختار روز گربه شما هستند. به عنوان حیواناتی که دوستدار خانه و قلمروطلب هستند، اگر روال معمول آنها تغییر کند، گربه شما ممکن است احساس استرس و اضطراب کند. دقیقاً به همین دلیل است که تنها گذاشتن گربه برای مدت زمان طولانی می تواند یک تجربه منفی باشد. این سؤال که "چه مدت می توانید یک گربه را تنها بگذارید؟" را باید با این سوال دنبال کنید که "آیا می توانم برنامه روزانه معمول گربه خود را حفظ کنم؟"

هنگام تعطیلات با گربه خود چه کار کنید

اگر گربه شما بیمار شود یا آسیب ببیند در حالی که شما در خانه حضور ندارید، نمی توانید برای مراقبت های مورد نیاز آنها در کنار آن ها باشید. اگر گربه شما یک بیماری مزمن دارد که نیاز به دارو دارد (مانند تشنج مکرر)، ترک حیوان خانگی بدون نظارت دقیق کاملاً دور از ذهن است. بهترین گزینه در این حالت ممکن است بردن گربه به کلینیک دامپزشکی یا پانسیون باشد، اما از آنجا که گربه ها محیط ناآشنا را دوست ندارند، این راه حل ایده آل نیست.

همسایگان، دوستان و آشنایان: اگر قصد دارید برای مدت طولانی تری از خانه خارج شوید، از شخصی مسئول از بین همسایگان یا دوستان و خانواده خود بخواهید که در خانه خود شما از گربه مراقبت کند. این حداقل اختلال را در برنامه روزانه گربه ایجاد می کند، و همچنین مقرون به صرفه است. اگر گربه شما این شخص را بشناسد حتی بهتر است زیرا احساس امنیت بیشتری دارد. یک پرستار حیوانات خانگی حرفه ای و معتمد به این معنی است که همیشه در آرامش خواهید بود. شخصی یا به طور مرتب برای تغذیه و معاشرت با گربه شما به خانه می آید یا وقتی که شما در خانه نیستید در خانه شما می ماند. گرچه این نوع سرویس هزینه دارد، می تواند یک راه حل خارق العاده باشد زیرا به این ترتیب گربه شما در محیطی که می شناسد قرار دارد، اما از مراقبت و همراهی منظم نیز برخوردار است. از آنجا که گربه ها معمولاً نسبت به غریبه ها و رایحه های جدیدی که به خانه می آورند احتیاط می کنند، بهتر است قبل از عزیمت، پرستار حیوان خانگی را برای یک جلسه آشنایی به خانه خود دعوت کنید.

تنها گذاشتن گربه خود برای یک روز

اگر قصد دارید گربه خود را برای مدت زمان کوتاهی در خانه تنها بگذارید، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید عدم حضور خود را برای حیوان خانگی خود راحت تر کنید:

تحریک: اگرچه ممکن است خود شما برای سرگرم کردن گربه خود شخصاً حضور نداشته باشید، این بدان معنا نیست که گربه شما باید کل روز را بدون سرگرمی بگذراند. حتی وقتی خانه نیستید، می توانید گربه خود را با تهیه اسباب بازی در خانه سرگرم کنید: درخت گربه، توپ یا کارتن های مقوایی می توانند روزانه یک سرگرمی برای گربه شما فراهم کنند. برای اینکه احساس تنهایی کمتری در آنها ایجاد شود، صرفاً روشن نگه داشتن تلویزیون برای ایجاد صدا در پس زمینه یا استفاده از محصولاتی که فرومون منتشر می کنند می تواند به گربه شما در حفظ آرامش کمک کند.

غذا و آب: اطمینان حاصل کنید که آنها هر آنچه را که لازم دارند مانند ظرف آب در اطراف خانه و ظرف خاک در اختیار داشته باشند.

رها کردن گربه در خانه برای مدت کوتاه نباید مشکلی ایجاد کند زیرا بیشتر گربه ها عاشق استقلال خود هستند. با این حال، اگر انتظار دارید مدت طولانی تری خانه نباشید، اطمینان حاصل کنید که از قبل برنامه ریزی های لازم را کرده اید تا گربه شما دچار مشکلی نشود.

آیا گربه ها احساس تنهایی می کنند؟

بله. گربه ها می توانند حس تنهایی را تجربه کنند و اغلب وقتی تنها صاحبانشان برای مدت زمان طولانی آن ها را ترک می کنند، احساس تنهایی می کنند. در واقع گربه ها به آن اندازه که مردم در طول تاریخ تصور می کردند مستقل نیستند.

در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد گربه ها با صاحبان خود پیوند عاطفی برقرار می کنند. آنها وقتی صاحبان خود را در کنار خود دارند، احساس امنیت بیشتری می کنند و حتی ممکن است وقتی شما غایب هستید، استرس و اضطراب مربوط به جدایی را تجربه کنند.

گرچه شناسایی گربه ای که دچار احساس تنهایی شده است ممکن است دشوار باشد، اما تنهایی شدید یا اضطراب جدایی گربه می تواند باعث ادرار و مدفوع در خانه یا تغییرات رفتاری دیگر در پاسخ به استرس شود.

بی حوصلگی می تواند مشکل دیگری برای گربه ها باشد و گربه ها به خصوص در معرض آن هستند. گربه بی حوصله ای که هیچ کاری برای انجام دادن در طول روز ندارد، ممکن است روش های دیگری را برای سرگرمی پیدا کند، از خراب کردن یک رول دستمال توالت گرفته تا از بین بردن گیاهان خانگی.

برای اینکه گربه خود را از دردسر و اضطراب دور نگه دارید، مهم این است که بدانید چه مدت می توانید گربه ها را تنها بگذارید.

چه مدت می توانید یک گربه را تنها بگذارید؟

هر گربه ای منحصر به فرد است، اما بیشتر گربه های سالم و بالغ می توانند برای یک روز کاری متوسط ​​هشت ساعته تنها بمانند. با این حال، اگر شما به طور منظم 10 تا 12 ساعت در روز در خانه نیستید و وقت زیادی برای گذراندن با گربه در خانه ندارید، ممکن است گربه شما به مراقبت های تکمیلی نیاز داشته باشد.

هنگام مسافرت، اطمینان حاصل کنید که کسی می تواند هر روز از گربه شما بازدید کند تا آب و غذا را در اختیارش قرار دهد، خاک بسترش را تمیز کند و توجه لازم را به او ارائه دهد. در صورت امکان یک پرستار حیوانات خانگی حرفه ای استخدام کنید، زیرا آنها در موارد اضطراری مسئول تر و آماده تر هستند.

قبل از عزیمت اطمینان حاصل کنید که تمام آنچه را باید در نظر گرفته اید و از رایج ترین اشتباهاتی که صاحبان حیوانات خانگی هنگام ترک گربه های خود در خانه انجام می دهند خودداری کنید.

وقتی گربه خود را تنها می گذارید چه کارهایی نباید انجام دهید

وقتی گربه ها را در خانه تنها می گذارید، باید از راحتی آنها اطمینان حاصل کنید. هرچند، گاهی اوقات، چک لیست رفتن شما قبل از سفر می تواند منجر به افزایش استرس و اضطراب گربه شما شود.

با توجه به این نکته، در اینجا ده مورد ارائه شده است که باید هنگام ترک گربه در خانه از انجام آنها اجتناب کنید.

از گرفتن پرستار حیوان خانگی غافل نشوید

ممکن است وسوسه شوید که چون این فقط یک سفر آخر هفته است یا به نظر می رسد وقتی دیر از کار به خانه می آیید حالش خوب است او را تنها در خانه بگذارید. اما برای آرامش خاطر و رفاه حال گربه خود، باید یک پرستار حیوان خانگی را استخدام کنید.

اگر به طور منظم 10-12 ساعت کار می کنید یا به تعطیلات می روید، یک پرستار حیوان خانگی حرفه ای پیدا کنید که به نظر قابل اعتماد باشد. داشتن یک شخص دیگر نیز برای مواقعی که پرستار گربه شما امکان مراقبت از گربه را ندارد ایده خوبی است.

گزینه دیگر این است که در میان همسایگان و دوستان و آشنایان خود یک شخص را برای مراقبت از گربه خود انتخاب کنید و اگر او نیز حیوان خانگی دارد همین کار را برای حیوان او نیز انجام دهید.

فراموش نکنید که خاک بستر را تمیز کنید

هیچ کس نمی خواهد از توالت کثیف استفاده کند. وقتی شما از در خانه نیستید، آخرین چیزی که یک گربه استرس دار به آن احتیاج دارد، یک خاک بستر کثیف است، زیرا می تواند دلیل دیگری برای اضطراب باشد.

قبل از رفتن حتماً خاک بستر گربه خود را تمیز كنید و از پرستار گربه خود بخواهید كه روزانه خاکش را تمیز كند. اگر این امکان وجود ندارد یا غالباً برای مدت زمان طولانی غایب هستید، یک یا دو ظرف اضافی در اطراف خانه قرار دهید.

اسباب بازی ها را جمع نکنید

شاید بخواهید قبل از رفتن همه چیز را مرتب کنید و اسباب بازی ها را جمع کنید. اما گربه شما در زمان غیاب شما به فرصت هایی برای سرگرمی نیاز دارد - گربه بی حوصله در صورت لزوم منابع سرگرمی خود را پیدا می کند.

چه کاری باید انجام دهید: چند اسباب بازی که می دانید گربه های شما را به هیجان می آورد کنار بگذارید و آنها را در مناطقی که در طول روز بازدید می کنند قرار دهید. همچنین می توانید به پرستار حیوان خانگی خود آموزش دهید تا هنگام رفتن شما با گربه شما بازی تعاملی داشته باشد تا مطمئن شوید که آنها سرگرم می شوند.

در حالی که بر گربه های شما نظارت نمی شود، اسباب بازی های رشته ای یا بند دار را در دسترس قرار ندهید، زیرا ممکن است خطر خفگی داشته باشد یا در اطراف بدن گربه شما پیچیده شوند.

پرده ها را نکشید

این یک کار معمول دیگر قبل از رفتن است. از این جهت که بستن پرده های خانه شما می تواند مصرف انرژی را پایین نگه دارد و از نگاه کردن افراد غریبه به داخل خانه باز دارد.

چرا نباید اینکار را انجام دهید: برای بسیاری از گربه ها، یک پنجره می تواند یک منبع سرگرمی بی پایان باشد." اگر گربه شما دوست دارد پرندگان و سنجاب ها را بیرون تماشا کند یا زیر نور آفتاب لم بدهد، چند پرده خانه خود را برای او باز بگذارید.

وسایل سرمایشی و گرمایشی را کاملا خاموش نکنید

اگر بخواهید مدتی از خانه بروید، این گزینه مقرون به صرفه دیگری است، اما همچنین می تواند یک حرکت خطرناک باشد. گربه ها ممکن است در معرض گرمازدگی یا سایر عوارض قرار بگیرند بخصوص اگر دارای بیماری باشند.

گرچه خوب است که وقتی از خانه می روید خانه چند درجه گرم تر یا خنک تر از حد معمول باشد، اما گربه های داخل خانه به کنترل آب و هوا عادت کرده اند، بنابراین سعی کنید دمای خانه خود را در یک محدوده راحت نگه دارید.

تلویزیون یا رادیو را خاموش نکنید

بعضی از گربه ها از تماشای تلویزیون لذت می برند و دیگران می توانند در هنگام گوش دادن به موسیقی کلاسیک آرام یا رادیو به آرامش برسند.

برای گربه ای که به راحتی تحت استرس قرار می گیرند، برخی از صداها - البته با صدای نسبتاً کم - ممکن است به کاهش اضطراب آنها کمک کند تا زمانی که شما برگردید یا پرستار به او سر بزند.

غذا را یکجا در یک مقدار بزرگ قرار ندهید.

مطمئناً شما می خواهید وقتی در خانه نیستید گربه شما به غذاهای مقوی زیادی دسترسی داشته باشد. اگر غذای آخر هفته را در ظرف بزرگی برای گربه خود انباشته کنید، ممکن است او بیش از حد غذا بخورد و مریض شود یا برای روز آخر سفر شما غذایی نداشته باشد.

در عوض، از پرستار حیوان خانگی خود بخواهید که طبق برنامه منظم او را تغذیه کند و میان وعده ها را در چندین اسباب بازی غذا و مخفیگاه ها پخش کند. "شکار گنج"، گربه شما را مشغول می کند و اطمینان حاصل می کند که او بیش از حد در یک نشست زیاده روی نکند.

برنامه روزانه او را تغییر ندهید

همانطور که شما عاشق چای یا قهوه صبحگاهی خود هستید، گربه ها نیز به برنامه روزانه خود عادت دارند و از آن لذت می برند. اگر گربه شما مضطرب است، سعی کنید یک پرستار حیوان خانگی را پیدا کنید که بتواند تا حد ممکن به روال عادی او پایبند باشد.

به عنوان مثال، اگر گربه شما سه بار در روز غذا می خورد، اطمینان حاصل کنید که این اتفاق هنوز هم می افتد. در اینجا یک فیدر اتوماتیک می تواند مفید باشد، اما شما هنوز هم باید مطمئن شوید که پرستار حیوان خانگی شما برای مراقبت و چک کردن گربه شما به او سر می زند و با او بازی کرده و هر روز طبق یک برنامه مشخص خاک بستر را تمیز می کند.

گربه ای را که با مراقبت در منزل راحتتر است به پانسیون نبرید

بخاطر داشته باشید: بعضی اوقات، بردن یک گربه به کلینیک یا پانسیون بهترین گزینه است، خصوصاً اگر وی دارای بیماری پزشکی باشد که به دارو یا نظارت منظم نیاز دارد. اگر قرار است برای مدت زمان طولانی غایب باشید، می توانید یک پانسیون گربه در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که گربه شما تعامل اجتماعی مورد نیاز خود را در طول روز برقرار می کند.

همانطور که گفته شد، بیشتر گربه ها در خانه های خود شادتر و راحت تر هستند و توسط رایحه ها، اسباب بازی ها و مکان هایی که دوست دارند احاطه شده اند. در نهایت این که گربه را به پانسیون ببرید یا او را در خانه نگه دارید، یک تصمیم شخصی است. قبل از استخدام یک پرستار حیوان خانگی یا پانسیون کردن گربه، حتماً نیازهای اجتماعی و جسمی گربه خود و مدت زمان دور بودن را در نظر بگیرید.

وحشت نکنید

به خود استرس زیادی وارد نکنید. بخاطر بسپارید: گربه شما تا زمانی که شما در خانه نیستید با رعایت موارد فوق مشکلی نخواهد داشت، و گذاشتن او در یک محیط سرگرم کننده و در کنار یه پرستار حرفه ای و یا پانسیون شبانه روزی یک راه عالی برای اطمینان از این است که او در این مدت دچار مشکل نخواهد شد.

 فرم نظردهی

0/2000